Aşk. sabırdır. Saygıdır. Keşiftir. Anlaşmaktır. İnceliktir. Korumaktır. Sorumluluktur. Mizahtır. Teslimiyettir. Gerçektir. Neşedir. Mutluluktur. Sıcaklıktır. Tazeliktir. Sarılmaktır. Şanstır. Saftır. Öze götürendir.
Doktor, erkek hastasını muayene ettikten sonra, adamın eşi ile özel konuşmak istediğini bildirdi.


Adam dışarıya çıktan sonra, kadına ciddi bir sesle durumu anlatmaya başladı:

'Eşinizin hastalığı ciddi' dedi 'Korkunç bir stresi var. Söylediklerimi uygulamazsanız, bilin ki ilk gerginlikte ölecek'.

Sonra devam etti:

'Her sabah mükemmel bir kahvaltı hazırlamanız gerekli.. Neşeli olmasını sağlamaya dikkat edin. Öğlen için de yanına çok iyi bir yemek vermelisiniz. Dört başı mamur bir menü. İşyerinde onu yesin. Akşam yemeği olarak ya yumuşacık bir biftek ya da bonfile hazırlayın. Bol sebze garnisiyle. Haftada iki akşam da mükellef bir balık. Rakısına bir adet buz yeterli.

35liğin yarısını geçmesin. Keyiflenir de 'bir duble daha' derse bırakın içsin. Böylece gevşer biraz daha. Konuşurken sakın keyfini kaçıracak konulardan bahsedeyim demeyin. Özel problemlerinizi de kesinlikle açmayın. Yoksa kötüleşiverir. Kendinize mutlaka dekolte bir kıyafet seçin. Bakımlı olun. Yanına oturup sırtını ovun. Televizyonda maç seyretmesi için her akşam teşvik edin. Siz de yanına sessizce oturup kırmızı şarap servisi yaparsanız fevkalade olur.

En önemli nokta da şu: Haftada birkaç akşam seks yapın ve onu her bakımdan tatmin etmeye bakın... Eğer bu söylediklerimi aksatmadan bir yıl kadar uygularsanız, sanırım takdirde kocanız iyileşip normal hayatına dönecektir ve uzun, mutlu bir yaşam sizi bekleyecektir.'

Eve dönüş yolunda koca, eşine sordu:
'Doktor ne dedi sana?'dedi.
Kadın kısaca cevap verdi:
'Ölecekmişsin!'

4 yorum:

guguk kuşu dedi ki...

Ha haaayyyy, bu fıkrayı bilirim ama her okuduğumda her duyduğumda gülerim.

Ece dedi ki...

:))) Gugukummmm aslında ilk okumaya basladıgım da ben sonunu daha ıyı beklıyordum acıkcası:))) kadını nasıl bezdırdıyse artık ıkısınede acıdım:)))
sevgılerımle prenseslerımı opuyorum

NiLaY dedi ki...

harikaymış :))

esra dedi ki...

güzelmiş..blog gezmemde ikinci güldüren blog ödülünü size veriyorum:))))